عدم ارتباط افزایش پرخاشگری با انجام بازی های خشونت آمیز

اخیرا یک گروه از پژوهشگران آلمانی آزمایشی برروی ۱۵ نفر از بازیکنان بازی های پرخشونت که هر کدام از آن ها حداقل ۴ سال است روزانه بطور میانگین ۲ ساعت بازی های شوتر اول شخص نظیر Call of Duty و Battlefield بازی می کنند ، انجام دادند که نشان می دهد ارتباطی بین انجام بازی های پر خشونت و افزایش پرخاشگری برروی انسان در طولانی مدت وجود ندارد و این یک باور غلط می باشد

Call of Duty

مجموعه بازی‌های «ندای وظیفه» یا همان Call of Duty قرار است پس از سال‌ها به جنگ جهانی دوم بازگردد. در بازی Call of Duty: WWII برخلاف تمام قسمت‌های اخیر این مجموعه، خبری از سلاح‌های علمی-تخیلی و فضایی نیست و همه چیز روی زمین و با پای پیاده مشخص می‌شود. سازندگان Call of Duty: WWII تمام سعی خود را کرده‌اند تا ساخته‌شان تا حد ممکن به واقعیت‌های جنگ جهانی دوم شبیه باشد و به همین خاطر، داستانی تیره و تاریک در بازی قرار داده‌اند. سلاح‌ها، مراحل، محیط بازی و روند آن تمام و کمال یادآور بهترین قسمت‌های Call of Duty است؛ طوری که تصور می‌کنیم Call of Duty: WWII بتواند خاطرات خوب بازی کردن Call of Duty 2 را در افراد زنده کند. این بازی برای پلی استیشن ، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر و رایانه‌های شخصی عرضه شد.

اگر نگاهی به تاریخچه سری Call of Duty داشته باشیم، می‌توان با جرات گفت که این مجموعه بیش‌تر برای ارائه یک بخش داستانی عالی شناخته شده و خیلی‌ها با ماموریت‌های فراموش‌نشدنی آن خاطره دارند. به همین دلیل هم اولین کاری که اسلج‌همر در رابطه با Call of Duty: WWII باید انجام می‌داد، خلق یک بخش داستانی خوب بود که خب تا حد خیلی زیادی هم در این راه موفق شده است.

Battlefield

بتلفیلد یکی از شوترهای نظامی اول شخص معروف بازی‌های ویدیویی است، مجموعه‌ای که به هر زمان و جنگی سر زده،‌ از نسخه اول و جنگ جهانی دوم تا بتلفیلد ۲ و حتی سفر به آینده با بازی Battlefield 2142. ما با بتلفیلد به ویتنام رفتیم و حتی در نقش دزدها و پلیس‌ها بازی کردیم اما آخرین حرکت استودیو دایس نشان داد که این روزها و ماه‌ها متعلق به آن‌ها است.

از بخش داستانی شروع کنیم؛ چیزی که با توجه به روح چند نفره بودن این مجموعه، همیشه کمتر به آن پرداخته شده اما دایس این بار در آخرین محصول خود سعی کرده تا به این بخش و داستان بازی هم توجه ویژه‌ای داشته باشد. اگرچه بیشتر نسخه‌های این مجموعه دارای بخش داستانی بوده‌اند اما شاید نسخه‌هایی که داستان در آن‌ها نمود بیشتر داشت، دو نسخه اول و دوم Bad Company بود. اما دایس در عقب‌گرد خود به جنگ خاک‌خورده جهانی اول، توجه بیشتری به بخش تک‌نفره و داستانی داشته است

ادرس کانال ما = @Gameshoponline