ماشین ها ! موتور ها ! و هر وسلیه ای که چرخی برای حرکت و سریع تر شدن انسان وجود داره, به قدری برای انسان ها جذابه که این وسایل بخشی از زندگی آونارو تشکیل داده. کافیه فقط یکم بیشتر از حالت معمول به این چرخ دار ها علاقه داشته باشی تا بخوایی همه ی اونهارو تو یک گاراژ بزرگ داشته باشی و در نهایت سرعت و لذت باهاشون آشوبی تو خیابانا بپا کنی. از آرزو ها که بگذریم کنسول های بازی اومدند تا هرچی رو آرزو داریم انجام بدیم و بدون هیچ محدودیتی آرزوهای خودمون رو تو یه صفحه نمایش دنبال کنیم و حتی بعضی وقتا فکرای شرورانه ای که تو وجودمون مخفی شده خودش رو نشون بده لایی کشی و فرار از دست پلیس  و خارج کردن رقیبا از جاده بخشی از این شیطنت هاست که با خیال راحت می تونی انجامش بدی .

سری بازی های Need For Speed

بعضی از این بازیها به قدری هیجان انگیز و واقعی به نظر میان که شما رو عاشق خودشون می کنند و شما برای انجامشون لحظه شماری می کنید, مثل سری NEED FOR SPEED که اگر از دو نسخه آخرش فاکتور بگیریم هر بار جذاب تر از قبل ظاهر شد, از سریه Underground با تیون کردن ماشین ها و جهان باز بودن بازی در نسخه دوم ؛ از سریه Most Wanted که ترکوندن پلیس ها بهم ریختن اتوبان رو تو اون سالها اینقدر واقعی نشون میداد که اگر یکم بی جنبه بودی می تونستی تو دنیای واقعی کار دست خودت بدی. از سریه Carbon و Undercover و Run هم خاطرات زیادی برای ما باقی مونده که اگر بخواییم واقع بین باشیم این بازی ها ارزش دوباره بازی کردن رو حتما دارند. اسم کنسول های نسل هشتم میاد گیمرها انتظارات وحشتناکی از EA دارند که وقتی پونزده سال پیش بازی هایی مثل Underground رو ساخت الان باید چیزی بسازه که دیگه نشه حتی برای رفتن به WC هم پاشد. این روال با عرضه Rivals یکمی NFS بازها رو نا امید کرد و با حضور NFS 2015 دوباره سوسوی امید به وجود اومد اما این چیزی نبود که ما انتظار داشیم. امسال همه منتظر یه امیدواریه دیگه از طرف EA بودیم که همه ی رویاهای ما رو با ارائه بازی   NFS PayBack به فنا داد و با گرفتن نمره 5/5 از سایت های معتبر و گیمرها باعث شد من هنوز با گذشت بیشتر از یک ماه که این بازی به دستم رسیده جرات گذاشتنش رو تو کنسولم نداشته باشم که نکنه خاطره های خوبم با نیاز برای سرعت بیشتر خراب نشه و هنوز هم نمیدونم کی می تونم برای انجامش خودم رو راضی کنم !

تریلر بازی NEED FOR SPEED Payback

گیم پلی بازی NEED FOR SPEED Rivals

[minti_divider style=”3″ icon=”” margin=”60px 0px 60px 0px”]

سری بازی های Dirt

رالی، سرعت، دقت، هوش بالا با چاشنی شانس! آره! شانس! وقتی ماشین دو متر با زمین فاصله داره قوانین فیزیک باید بشینن و دعا کنند شانست بخونه و از مسیرت پرت نشی تو تماشاگرای کنار پیست. گشتاورت باعث شه بهترین زمان رو بدست بیاری و برنده ی هیجان انگیز ترین مسابقات ورزشی باشی. اولین باری که با Dirt رو به رو شدم تو کنسول PS3 بود و بازیه Dirt 2 , قبلش واقعا علاقه ای به بازی های سبک رالی نداشتم و یادمه چیزی که باعث شد بخرمش اخبار ورزشی و خبر راجب رالی پاریس داکار بود. دوست داشتم جای یکی از اون راننده های رالی داکار باشم که دارند تو چاله های شبیه به چاه تکون تکون میخورن و با سرعت از روشون رد میشن، جا گذاشتن چاله های مسیر با سرعت زیاد یکی از بهترین درس های رالی به آدمهاست که بهمون میگه اگر چاله ها رو با سرعت رد کنیم باعث توقف ما نمیشند. Drit 2 رو خریدم و گذاشتم و بازی کردم و دیدم واقعا میشه یه بازی حس همون رالی رو بهت بده و بهت بگه من تو نسخه های بعدی کیفیت بهتری رو بهت هدیه میدم و من برای پیشرفت همچنان به وقت و تکنولوژی نیاز دارم. این حرفی که اون روز Dirt بهم زد رو تونستم تو Dirt Rally VR تجربه کنم و واقعا حس کنم الان تو مسیر رالی پاریس و داکارم، ممنونم که این تجربه ی خوب رو بهم دادی Dirt.

تریلر بازی Dirt Rally VR 

 تریلر بازی Dirt 4 

تریلر بازی Dirt Rally VR 

[minti_divider style=”3″ icon=”” margin=”60px 0px 60px 0px”]

سری بازی Granturismo

ملاقات اول من و این اجوبه برمیگرده به خیلی سال پیش, وقتی با PS1 رو به رو شدم و دنیایی بازی رو برای من متحول کرد. Granturismo رو میشه یه نماینده که به همیشه به طرفدارهاش احترام گذاشت دید, مهم نیست شما چه سلیقه دارید! مهم اینه GT برای هر سلیقه ای مسابقه و ماشین و پیست داره!چه تو سری اولش با اون شورلت کوروت که ماشین مورد علاقم تو اون بازی بود و چه سری آخری که چند وقته اومده و با نیسان جی تی آر قلقلکم میده اینقدری خوب بوده که شما خوبی هاش رو به بدیش ببخشی. البته یادتون باشه که کم نقص ترین بازی ریسینگ رو به رو هستید و پلی استیشن به خوبی این رو میدونه که شوخی کردن با این بازی میتونه به قیمت پایانی برای این بازی و یا حتی پلی استیشن شه چون به جرات میشه گفت این بازی همون پتانسیل فروشی رو به دستگاه های پلی استیشن میده که سونیک به سگا و ماریو به نینتندو داد . کیفیت بالای دنیایی Granturismo Sport تو حالت های مختلف و ریزه کاری های زیادی که داره میتونه واقعا وقتی با VR بازی میکنید شما رو به یه راننده واقعی و سریع تبدیل کنه و وقتی حتی VR رو برمیدارید باور نکنید که واقعی نبود. این حس رو میشه بدون VR هم داشت و این رسالت خاص GT که از شما یه راننده ی فوق العاده پیست می سازه .

تریلر بازی Granturismo Sport از قله ای به قله ی دیگر 

تریلر بازی Granturismo Sport 

[minti_divider style=”3″ icon=”” margin=”60px 0px 60px 0px”]

سری Forza 

حاکم بودن تو پیست ها و خیابون ها با Forza اگر توسط یک گیمر انجام نشه میشه گفت اتقاقی در حد قتل عمد ازش سر زده و میشه به جرم دست کم گرفتن این بازی حکم به بدترین مجازات ها به اون داد. این نظره من به تنهایی نیست و میتونه برای هرکی که یک بار Forza رو بازی کرده باشه این نظر به وجود بیاد. این بازی همونطور که GT برای Playstation بازها مهم و حیاتیه برای کسایی که کنسول مورد علاقه و اصلیشون XBOX مایکروسافته رو دارند مهمه و یه جورایی مثل نون شب واجب, چرا که میشه همه ی خوبی ها رو تو این سری پیدا کرد. پیست ها, ماشین های مختلف, جاده های خیره کننده و آب هوا های گوناگون با افکت صدای محشر برای ماشین ها؛ خوب چیزی نیست که Forza از یک شاهکار کم داشته باشه و میشه نسخه هفت موتور اسپرت این بازی رو یکی از بهترین بازی های ریسینگ چند سال قبل دونست .

تریلر بازی Forza MotorSport 7

تریلر بازی Forza Horizon 3

[minti_divider style=”3″ icon=”” margin=”60px 0px 60px 0px”]

تو این لیست میشه بازی های زیادی رو قرار داد که میشه تجربه ی خوبی از رانندگی به شما بده, مثل Driveclub , Project Cars 1 & 2 , The Crew , و میشه گفت با این بازی ها اختلاف کمی دارند و تو بخش هایی از بازی میتونند حتی بهتر از بازی های تیتر شده بهتر باشند. در نهایت توصیه ما برای شما انجام همه ی این بازی ها در صورت وجود شرایط و لذت بردن از اونهاست .

به قلم محمد قربانیان