مرداد ۰۲
sony playstation 4 pro 0010 1500x1000 1 1000x563 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت اول)

ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن ۴ که باید بدانید(قسمت اول)

[:fa]اگر از اولین افرادی بوده‌اید که کنسول پلی استیشن ۴ خریده یا به تازگی آن را تهیه کرده‌اید، باید بدانید که این کنسول ویژگی‌ها و تنظیمات گوناگون زیادی دارد که احتمالا بسیاری اژ آن‌ها را نمی‌دانید و می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند. ما نیز در این مطلب، سعی کرده‌ایم تا مهم‌ترین ترفندهای کنسول پلی استیشن ۴ را به شما یادآور شویم و به سوالات شما پاسخ دهیم.

– چگونه می‌توان پلی استیشن را در حالت Rest Mode قرار داد؟

قبل از هر کاری، در تنظیمات کنسول، وارد منوی Power Saving Settings شوید و گزینه Set Features Available in Rest Mode را انتخاب کرده و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. گزینه Supply Power to USB Ports به شما اجازه می‌دهد تا هنگام حالت Rest Mode، کنسول بتواند کنترلرها را شارژ کند. گزینه Stay Connected to the Internet به کنسول اجازه می‌دهد تا در حالت Rest Mode، دانلود و آپلود فایل‌ها را ادامه دهد. گزینه Keep Applications Suspended باعث می‌شود که بازی شما در حالت Rest Mode، بسته نشود و پس از باز کردن کنسول، مستقیما وارد بازی شوید

27DAjNFp4YtY3VDGrQRPbB 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت اول)

پس از این که حداقل یکی از این موارد را انتخاب کردید، دکمه PS را روی کنترلر نگه دارید و به قسمت Powerبروید یا گزینه Power را در صفحه اصلی کنسول انتخاب کنید و یا دکمه power روی کنسول را فشار دهید و گزینه Enter Rest Mode را انتخاب کنید. اگر این کار را به درستی انجام بدهید، نوار کنسول پلی استیشن ۴ یا دکمه power کنسول‌های پلی استیشن ۴ اسلیم و پرو نارنجی خواهند شد.

 

– چگونه می‌توان عمر باتری کنترلر PS4 را افزایش داد؟

شما می‌توانید در تنظیمات کنسول، وارد منوی Devices شده، گزینه Controllers را انتخاب کرده و مقدار روشنایی لایت بار کنترلر را کاهش دهید. برای این کار، روی گزینه Brightness of DUALSHOCK 4 Light Bar زده و گزینه Dim را انتخاب کنید. همچنین، در منوی Power Saving Settings، گزینه Set Time Until Controllers Turn Off  را زده و زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. با این کار، اگر برای مدت زمان تعیین شده، با کنسول کار نکنید، کنترلر شما خاموش می‌شود.

BA6gJqZ2mxjNZxUvX2kiaB 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت اول)

– چگونه از هدفون یا هدست در کنسول پلی استیشن ۴ استفاده کنیم؟

اکثر هدفون‌ها و هدست‌ها، به محل اتصال به جک ۳٫۵ میلی‌متری تعبیه شده روی کنترلر، فعال می‌شوند. شما می‌توانید انتخاب کنید که تمام صداها را از هدفون خود بشنوید یا از آن تنها به منظور چت کردن استفاده کنید. برای این کار، دکمه PS را نگه داشته تا Quick Menu ظاهر شود. سپس در قسمت Sound/Devices، گزینهOutput to Headphones را بزنید و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

XsWKKvfUBu84ZwE9eJNQbB 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت اول)

اگر هدفون شما دارای کابل صوتی اپتیکال است، می‌توانید آن را به پورت Digital Out در پشت کنسول متصل کنید. اما توجه کنید که کنسول پلی استیشن ۴ اسلیم، فاقد این پورت است و باید از یک آداپتور برای اتصال هدفون استفاده کنید.

– چگونه بازی‌های پلی استیشن ۴ را دانلود کنیم؟

برای دانلود بازی‌ها، روی آیکون PlayStation Store در منتهی الیه سمت چپ صفحه اصلی کنسول بزنید و بازی مورد نظر خود را پیدا کنید. فروشگاه پلی استیشن، دارای دموها و بازی‌های متنوع زیادی است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید اما به یاد داشته باشید که باید حتما یک کارت اعتباری یا کد تخفیف، به کنسول معرفی کنید. هنگامی که شما یک بازی را خریداری می‌کنید، این بازی به Library کنسول اضافه می‌شود و با مراجعه به این بخش، می‌توانید در هر زمان، بازی خود را دانلود کنید.

8RinNTLaqX9Cv4vZRUSvfb 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت اول)

اگر کنسول شما در حالت Rest Mode باشد، شما می‌توانید دانلود بازی‌ها را از راه دور آغاز کنید. برای این کار، در اپلیکیشن PlayStation App روی گوشی خود، روی PlayStation Store بزنید یا به سایت رسمی پلی استیشن مراجعه کنید و سپس به اکانت خود وارد شده و گزینه Download to your PS4 را بزنید تا بازی شما دانلود شود.

– معنای اصطلاحات Cross-Buy، Cross-Save و Cross-Play چیست؟

حتما در فروشگاه پلی استیشن، با این عبارات در کنار نام برخی بازی‌ها مواجه شده‌اید. اگر یک بازی دارای عبارتCross Buy باشد، پس از خرید روی کنسول‌های دیگر سونی نیز قابل دسترسی است. عبارت Cross Save نشان می‌دهد که شما می‌توانید فایل سیو بازی خود را به پلتفرم دیگری منتقل کنید و عبارت Cross Play نشان می‌دهد که بازیکنان چند پلتفرم می‌توانند در این بازی با یکدیگر تعامل داشته باشند.

 

– چگونه حالت Safe Mode کنسول خود را فعال کنیم؟

برای وارد شدن به حالت Safe Mode، باید کنسول خود را به صورت کامل خاموش کنید. سپس دکمه powerکنسول را به مدت ۷ ثانیه نگه دارید تا صدای بوق دوم را بشنوید و وارد حالت Safe Mode شوید. کنترلر را با کابل USB به کنسول متصل کنید تا بتوانید از آن در حالت Safe Mode استفاده کنید. در حالت Safe Mode، شما چندین گزینه پیش روی خود دارید که از آن‌ها می‌توان به Default Settings، Rebuilding the Database وInitialise PS4 اشاره کرد. توجه کنید که این گزینه‌ها، تأثیر شدیدی روی کنسول دارند و ممکن است اطلاعات کنسول شما را پاک کنند. تا هنگامی که کنسول شما دچار مشکل جدی نشده، وارد این حالت نشوید و حتی‌المقدور، قبل از ورود به این حالت، از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

ooP5tgGVsLNXmG9mEN5XYB 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت اول)

 

 

– چگونه نرم افزار کنسول را آپدیت کنیم؟

اگر آپدیت جدیدی برای نرم افزار کنسول پلی استیشن ۴ عرضه شود، کنسول به شما اطلاع می‌دهد و می‌توانید آن را دانلود کنید. همچنین، می‌توانید در تنظیمات کنسول، وارد منوی System Software Update شوید و این کار را انجام دهید. اگر آپدیت مهمی برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه شود، ممکن است که نتوانید از قابلیت‌های آنلاین کنسول یا اپلیکیشن‌ها استفاده کنید و ما نیز پیشنهاد می‌کنیم که در هنگام آپدیت، این کارها را انجام ندهید.

QD8cbR9Vudbh58eQFdCGga 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت اول)

اگر آپدیت جدیدی برای کنسول عرضه شده و شما نمی‌توانید کنسول را به اینترنت متصل کرده و آن را دانلود کنید، می‌توانید آپدیت را از وبسایت پلی استیشن دانلود کرده و آن را روی یک حافظه فلش بریزید و با اتصال به کنسول، آن را نصب کنید.

 

– چگونه مقدار فضای خالی روی هارد کنسول را بررسی کنیم؟

برای این کار در تنظیمات کنسول، وارد منوی System Storage Management شوید تا خلاصه‌ای از مقدار فضای اشغال شده از هارد را مشاهده کنید. اگر فضای خالی هارد شما کم است، می‌توانید از همینجا، برخی از اطلاعات را پاک کنید. کافی است وارد یکی از گزینه‌های نمایش داده شوید، دکمه OPTIONS را روی کنترلر بزنید و سپس گزینه Delete را انتخاب کنید و اپلیکیشن‌ها یا اطلاعات مورد نظر را پاک کنید. توجه کنید که اگر بازی یا اپلیکیشنی را پاک کرده‌اید که آن را خریداری کرده‌اید، می‌توانید با رفتن به Library کنسول، آن را دوباره دانلود کنید.

6ek8z3vJJxY62cnjj7SSia 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت اول)

– چگونه هارد کنسول پلی استیشن ۴ را تغییر دهیم؟

اگر به هر دلیلی، هارد کنسول شما پاسخگوی بازی‌های شما نیست، می‌توانید هارد بزرگ‌تری برای کنسول خود بخرید و آن را نصب کنید. توجه کنید که هارد شما حتما باید ۲٫۵ اینچی و از مدل SATA II و با سرعت حداقل ۵۴۰۰ دور در دقیقه باشد و ضخامت آن از ۹٫۵ میلی‌متر بیشتر نشود.

BUdjH29JFMStzKYB7tK6LF 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت اول)

برای تعویض هارد، شما می‌توانید با یک پیچ گوشتی، قسمت محافظ هارد را بردارید و از آن‌جایی که این قسمت، درون کنسول محسوب نمی‌شود، گارانتی دستگاه شما نیز باطل نمی‌شود. پس از برداشتن پوشش هارد، آن را در آورده و هارد جدید را با دقت در دستگاه قرار دهید.

 

– آیا می‌توان از یک هارد اکسترنال در کنسول پلی استیشن ۴ استفاده کرد؟

با عرضه آپدیت ۴٫۵۰، کمپانی سونی به دارندگان کنسول پلی استیشن ۴ اجازه داد که از هارد اکسترنال برای نصب بازی‌های خود استفاده کنند. برای استفاده از هارد اکسترنال، کافی است آن را به کنسول متصل کرده و در تنظیمات کنسول، وارد منوی Devices شوید و گزینه USB Storage Devices را انتخاب کنید. سپس باید گزینهFormat as Extended Storage را انتخاب کنید تا هارد شما برای کنسول فرمت شود. پس از این کار، می‌توانید اطلاعات خود را به هارد منتقل کرده و بازی‌های خود را روی آن نصب کنید. به یاد داشته باشید که هارد شما حتما باید دارای پورت USB 3.0 و حداقل فضای ۲۵۰ گیگابایت و حداکثر فضای ۸ ترابایت باشد. برای انتخاب هارد مناسب،

 

– چگونه می‌توانیم اطلاعات خود را از یک کنسول به کنسول دیگر منتقل کنیم؟

اگر کنسول جدیدی خریداری کرده‌اید و قصد ندارید که دیگر از کنسول قدیمی خود استفاده کنید، می‌توانید بدون دانلود و نصب مجدد، بازی‌ها و اپلیکیشن‌های خود را از کنسول قدیمی به کنسول جدید منتقل کنید. برای این کار، دو کنسول را با یک کابل اترنت به یکدیگر یا به یک روتر متصل کنید، سپس در کنسول جدید وارد تنظیمات کنسول شده و از منوی System، گزینه Transfer Data from Another PS4 را انتخاب کنید و دستورات روی صفحه را دنبال کنید.

 

aDPhLobqCk3JdpucTDtuza 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت اول)[:]

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان برای خریدهای بالای یک میلیون تومان رد کردن