مرداد ۰۲
sony playstation 4 pro 0010 1500x1000 1 1000x563 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن ۴ که باید بدانید(قسمت دوم)

[:fa]– آیا می‌توان بازی‌ها را در پلی استیشن ۴ به اشتراک گذاشت؟

برای آن که بتوانید بازی‌های خریداری شده را روی کنسول پلی استیشن ۴ بازی کنید، باید وارد اکانتی شوید که با آن بازی خریداری شده است. شما کافی است روی هر کنسولی، وارد اکانت PSN خود شوید تا بتوانید به بازی‌های خود روی هر کنسولی دسترسی داشته باشید اما توجه کنید که نمی‌توانید از اکانت خود به صورت همزمان روی چند کنسول استفاده کنید.

MXkqAv4SaSNBLBXL85TVga 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

اگر شما کنسول خود را به عنوان کنسول اصلی به اکانت خود معرفی کرده باشید، می‌توانید بازی خود را به صورت آفلاین نیز بازی کنید. برای این کار، در تنظیمات کنسول وارد منوی PlayStation Network/Account Management شوید و گزینه Activate as your Primary PS4 را انتخاب کنید. با این کار، نه تنها شما، بلکه تمام اکانت‌هایی که این کنسول را به عنوان کنسول اصلی معرفی کرده‌اند، می‌تواند از بازی شما استفاده کنند

 

– آیا می‌توان یوزرنیم اکانت PSN را تغییر داد؟

خیر. شما نمی‌توانید یوزرنیم اکانت خود را تغییر دهید و علیرغم درخواست‌های مکرر، سونی همچنان این اجازه را به کاربران خود نداده است، پس حتما هنگام انتخاب یوزرنیم دقت کنید.

اما شما می‌توانید که نام نمایشی خود روی کنسول را تغییر دهید. برای این کار، در تنظیمات کنسول وارد منوی PlayStation Network/Account Management شوید و گزینه Privacy Settings را انتخاب کنید.

 

– آیا برای بازی آنلاین به اشتراک نیاز است؟

تمام بازی‌های کنسول پلی استیشن ۴ برای دسترسی به بازی آنلاین، نیازمند اکانت PlayStation Plus هستند. علاه بر بازی آنلاین، کاربران PS Plus به تخفیف‌های گوناگون و بازی‌های رایگان ماهیانه و ۱۰ گیگابایت فضای ذخیره آنلاین دسترسی دارند. برای بررسی مقدار زمان باقیمانده از اشتراک خود، وارد بخش PlayStation Plus شوید، گزینه Manage Membership را انتخاب کند و عبارت Subscription را انتخاب کنید و تاریخ کنار عبارت Expires را بررسی کنید.

dk2HtvZGxKmJUrVtQoeFWb 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

– آیا بازی‌های رایگان سرویس PlayStation Plus را می‌توان نگه داشت؟

هر ماه، کاربران PlayStation Plus تعدادی بازی رایگان دریافت می‌کنند. البته این بازی‌ها در مدت زمان مشخصی رایگان خواهند بود و پس از مدتی به قیمت قبلی خود باز خواهند گشت. شما نیازی به دانلود این بازی‌ها ندارید و کافی است آن‌ها را به Library کنسول خود اضافه کنید و می‌توانید در هر زمانی آن‌ها را دانلود کنید.

TUPPN9baromwh7ZEVoYSob 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

 

– چگونه می‌توان فایل‌های سیو را در فضای آنلاین ذخیره کرد؟

اگر کنسول PS4 شما، به عنوان کنسول اصلی معرفی شده باشد و اشتراک PS Plus نیز داشته باشید، فایل سیو بازی‌های شما به صورت خودکار در فضای آنلاین ذخیره خواهد شد. برای بررسی وضعیت آپلود فایل‌ها یا غیر فعال کردن این ویژگی برای بازی‌ها، در تنظیمات کنسول، وارد منوی Application Saved Data Management شوید و گزینه Auto Upload را انتخاب کنید. همچنین، در منوی Application Saved Data Management می‌توانید فایل‌های خود را دانلود یا به صورت دستی آپلود کنید و یا روی یک حافظه فلش کپی کنید.aL7CFZKpTZdbHvpkziA45b 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

 

– آیا می‌توان از PS4 به عنوان یک مدیا سرور استفاده کرد؟

برای استفاده از کنسول پلی استیشن ۴ برای تماشای فیلم و سریا، ابتدا باید اپلیکیشن Media Player را روی کنسول نصب کنید. سپس اپلیکیشن Universal Media Player را روی کامپیوتر خود نصب کنید و پوشه فیلم‌های خود را در سرور خانگی به اشتراک بگذارید. اکنون می‌توانید با اپلیکیشن Media Player روی کنسول پلی استیشن ۴، فیلم‌های خود را روی کنسول استریم کنید.

kTykjGdVNzPebza4nZx9tG 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

 

– آیا می‌توان بازی‌های نسل قبل را روی کنسول پلی استیشن ۴ بازی کرد؟

کنسول پلی استیشن ۴ از بازی‌های کنسول‌های قدیمی پشتیبانی نمی‌کند و نمی‌توانید دیسک بازی‌های پلی استیشن ۲ و پلی استیشن ۳ خود را درون دستگاه قرار داده و بازی کنید. اما سونی سرویس PlayStation Nowرا ارائه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا با پرداخت حق اشتراک، به آرشیوی از بازی‌های پلی استیشن ۳دسترسی داشته باشند و آن‌ها را به صورت استریم بازی کنند. همچنین، تعدادی از بازی‌های پلی استیشن ۱ و پلی استیشن ۲ نیز به صورت ریمستر شده در فروشگاه پلی استیشن قرار دارند و می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید. تمرکز سونی بر عناوین جدید پلی استیشن ۴ باعث شده تا این کمپانی، برنامه‌ای برای تشویق کاربران به خرید بازی‌های قدیمی نداشته باشد.

4zFkpzBMRiUcfPsCmbzEpb 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

 

– آیا کنسول پلی استیشن ۴ می‌تواند CD و DVD اجرا کند؟

کنسول پلی استیشن ۴ می‌تواند فیلم‌های DVD را پلی کرده و آن‌ها را به کیفیت HD ارتقا می‌دهد، اما از CDپشتیبانی نمی‌کند و شما باید محتوای CD خود را روی یک حافظه فلش کپی کنید. البته برای گوش دادن به موسیقی، استفاده از اپلیکیشن Spotify را پیشنهاد می‌کنیم.

iJ4oJtyfNuqwTW7xswcojN 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

 

– آیا کنسول پلی استیشن ۴ از رزولوشن ۴K پشتیبانی می‌کند؟

کنسول‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۴ اسلیم از رزولوشن ۱۰۸۰p پشتیبانی می‌کنند، اما اگر این کنسول‌ها را به یک تلویزیون ۴K با قابلیت HDR متصل کنید، متوجه بهبود کیفیت بصری بازی، تنها به دلیل HDR خواهید شد. همچنین، کنسول PS4 Pro از رزولوشن ۴K پشتیبانی می‌کند و ترکیب آن با نمایشگر ۴K، تجربه‌ای دیدنی و زیباست. البته این کنسول از دیسک‌های ۴K پشتیبانی نمی‌کند و برای تماشای فیلم‌های ۴K، باید آن‌ها را به صورت دیجیتال خریداری کنید.

8Q8T8eaQ8T4GgBCMqJvbRb 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

 

– چگونه از ویژگی Remote Play استفاده کنیم؟

برای این که بتوانید با استفاده از کنسول پلی استیشن ویتا برای قابلیت Remote Play استفاده کنید، باید این کنسول را به آخرین نسخه آپدیت کنید و اپلیکیشن PS4 Link را روی آن نصب کنید. سپس در کنسول پلی استیشن ۴ به تنظیمات بروید و وارد منوی Remote Play Connection Settings شوید و گزینه Add Device را انتخاب کنید تا یک کد ۸ رقمی دریافت کنید و آن را در کنسول ویتا وارد کنید. پس از سینک شدن دو کنسول، می‌توانید بازی‌های کنسول پلی استیشن ۴ را روی نمایشگر ویتا استریم کنید و از این کنسول دستی به عنوان کنترلر (در برخی عناوین) استفاده کنید.

4GwdrpfhtrPHomQawj5uha 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

همچنین، شما می‌توانید از قابلیت Remote Play برای استریم بازی‌های پلی استیشن ۴ روی کامپیوتر نیز استفاده کنید. برای این کار، باید اپلیکیشن مورد نیاز را روی کامپیوتر نصب کرده و سپس کامپیوتر را با کنسول سینک کنید. 

 

– نحوه کار با دکمه Share چگونه است؟

در حالت پیش فرض، دکمه Share برای دسترسی به منوی اشتراک گذاری کنسول طراحی شده است و اگر آن را نگه دارید، کنسول از بازی شما اسکرین شات گرفته و آن را ذخیره خواهد کرد. اما اگر به دنبال راهی سریع‌تر برای اسکرین شات گرفتن هستید، می‌توانید عملکرد این دکمه را در کنسول تغییر دهید. برای این کار در تنظیمات کنسول، وارد منوی Sharing and Broadcast Settings شوید و روی عبارت SHARE Button Control Type بزنید. حالت Standard، همان حالت پیش فرض است و در حالت Easy Screenshots، با یک بار زدن دکمهSHARE، کنسول از بازی شما اسکرین شات می‌گیرد. همچنین، می‌توانید فرمت عکس‌های ذخیره شده را در قسمت Screenshot Settings و به اشتراک گذاری صدا را ازقسمت Audio Sharing Settings تغییر دهید.

ZTbNW5actLWUJhxi5e9CAW 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

 

– چگونه می‌توانیم بازی‌های پلی استیشن ۴ را استریم کنیم؟

برای استریم بازی‌های پلی استیشن ۴، دکمه Share را فشار دهید تا منوی اشتراک گذاری ظاهر شود (یا اگر پیرو ترفند قبلی، عملکرد آن را تغییر داده‌اید، آن را نگه دارید). سپس در منوی ظاهر شده، گزینه Broadcast Gameplay را انتخاب کنید. شما برای استریم بازی‌ها، باید با یکی از اکانت‌های Twitch، یوتیوب یا DailyMotionوارد بشوید.

 

-چگونه می‌توان به سرعت بین دو اپلیکیشن جابجا شد؟

حتما می‌دانید که در هنگام بازی، با فشار دادن دکمه PS، وارد صفحه اصلی کنسول می‌شوید. اما خوب است که بدانید اگر دکمه PS را دوبار پشت سر هم فشار دهید، بین آخرین اپلیکیشن باز شده منتقل می‌شود و با انجام دوباره این کار، به اپلیکیشن قبلی خود باز می‌گردید. این ترفند برای انتقال بین بازی و تنظیمات کنسول یا بازی و مرورگر بسیار مؤثر است

 

.

4i6woYXJ9w5TQRa2rLdtcb 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

 

– تروفی‌های PS4 را در کجا می‌توان مشاهده کرد؟

با انتخاب گزینه Trophies در صفحه اصلی کنسول و سپس انتخاب بازی، می‌توانید لیستی از تروفی‌های خود و مقدار کمیابی آن‌ها را مشاهده کنید. اگر می‌خواهید درباره یک Hidden Trophy بیشتر بدانید، آن را انتخاب کرده و سپس دکمه مربع را فشار دهید تا اطلاعات آن را مشاهده کنید. اگر لیست تروفی‌های یک بازی قابل مشاهده نباشد، احتمالا سونی هنوز تروفی‌های این بازی را به سرورهای خود اضافه نکرده است، اما اگر در منوی Network، تیک گزینه Connect to the Internet را بردارید، در بخش Trophies، گزینه View Trophy Information Saved on PS4 را مشاهده خواهید کرده که به شما اجازه می‌دهد تا لیست کامل تروفی‌ها را مشاهده کنید.

CpasNQwumMLMWBWn5MMAga 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

 

– چه اطلاعاتی از بازی‌ها در کنسول نمایش داده می‌شوند؟

اگر روی آیکون یک بازی رفته و دکمه OPTIONS را فشار دهید، چندین گزینه پیش روی شما قرار خواهند گرفت. عبارت Check for Update، آخرین آپدیت بازی شما را ارائه می‌کند و گزینه Update History، جزئیات آپدیت اخیر را نمایش می‌دهد و گزینه Information نیز مشخصاتی از بازی، از قبیل حجم آن، آخرین زمان آپدیت و آخرین نسخه عرضه شده از بازی را نشان می‌دهد.

5dCord26DRkpd8Pyhnruia 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)

 

– چگونه از افزایش دمای کنسول پیشگیری کنیم؟

اگر کنسول پلی استیشن ۴ شما بیش از حد داغ می‌شود و فن آن صدای زیادی تولید می‌کند، به احتمال زیاد، مقدار زیادی گرد و غبار وارد کنسول شده و مانع عملکرد سالم قطعات آن شده است. برای این کار، می‌تواند از هوای فشرده برای خارج کردن گرد و غبار استفاده کنید، اما مراقب نفوذ رطوبت به کنسول نیز باشید. اگر همچنان کنسول شما داغ می‌شود، باید کنسول را باز کرده و آن را تمیز کنید که این کار باعث باطل شدن گارانتی کنسول شما خواهد شد و توصیه می‌کنیم که این کار را به یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید.

SyAmW4b24L5TxZu5UUcBLF 650 80 300x168 - ترفندهای ساده کنسول پلی استیشن 4 که باید بدانید(قسمت دوم)[:]

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان برای خریدهای بالای یک میلیون تومان رد کردن