تعداد باورنکردنی افراد انلاین در شبکه استیم

طبق اعلام کمپانی Valve از ژانویه ۲۰۱۶ تاکنون 27 میلیون کاربر جدید در استیم ثبت نام کرده اند که بطور میانگین ماهانه از 1.7 میلیون نفر می باشد

به تازگی معلوم شده است که تعداد بازیکنان و مشترکین فعال طی ماه شبکه استیم رکورد فوق‌العاده‌ای را از خود به جا گذاشته و از تعداد کاربران شبکه ایکس باکس لایو پیشی گرفته‌اند.

در مراسم The Casual Connect USA که در شهر سیاتل ایالت واشنگتن برگزار شد، بسیاری از تولید کنندگان و ناشران بازی‌های ویدیویی حضور داشتند که یکی از آن‌ها شرکت Valve بود. این شرکت با حضور در این مراسم و برپایی یک کنفرانس صحبت‌های مختلفی را انجام داد که متاسفانه در آن میان خبری از بازی Half-Life 3 نبود. ولی برگزار کنندگان گزارش جدیدی را از تعداد نفراتی که در ماه از سرویس مخصوص بازی این شرکت، یعنی شبکه استیم استفاده می‌کنند را منتشر کردند.

بر اساس این گزارش تعداد بازیکنانی که ماهانه در شبکه استیم فعالیت می‌کنند، بیش از 67 میلیون نفر هستند که رقمی بسیار بزرگ و حیرت‌انگیز است. محبوبیت روز افزون و 17 درصدی پلتفرم پی سی به ویژه در کشور‌های شرق آسیا مانند چین که به دلیل دسترسی راحت به این پلتفرم و رایگان بودن استفاده از آن، سبب شده است تا این شبکه بتواند به راحتی سرویس آنلاین شرکت مایکروسافت، یعنی شبکه ایکس باکس لایو که ماهانه بیش از 53 میلیون کاربر از آن استفاده می‌کنند را از پیش رو بردارد.

علاوه‌بر مواردی که گفته شد، قدرت گرفتن دوباره پی سی گیمینگ و توجه دوباره سازندگان به این پلتفرم تمام نشدنی، بستر‌‌های لازم را برای پیشرفت روز افزون استیم را فراهم کرده‌اند که نتایجی از این قبیل را برای این شبکه به ارمغان آورده است.