چندی پیش PlayerUnknown اعلام کرد؛ بازی BattleGround بعد از شکست عنوان GTA V اکنون نیز بازی Fallout 4 را با کسب 481,219 کاربر در لیست بیشترین بازیکنان فعال شبکه استیم شکست داده و در رتبه سوم قرار گرفته

لازم به ذکر است بازی‌های CS:GO و Dota 2 با داشتن تعداد 850,485 و 1 میلیون و 29 هزار بازیکن فعال ، به ترتیب در رتبه‌های دوم و اول قرار گرفته است!

? بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds هم‌اکنون بصورت Early Access در شبکه استیم در دسترس قرار دارد که در اواخر سال ۲۰۱۷ نیز بر کنسول Xbox One منتشر میشود.

یکی از همین عناوین موفق (بهتر است بگوییم بسیار موفق!) عنوان PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS یا به اختصار PUBG است که توانسته دل هر گیمری را برباید. در ادامه با نقد و بررسی PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS با ما همراه باشید.

همه چیز از جایی شروع شد که کارگردان خوش استعداد و البته با تجربه‌‌ی این سبک، یعنی «برندان گرین» ایده‌ی ساخت و توسعه «پاب‌جی» به سرش می‌زند و تیم «بلو‌هول» (Bluehole) هم آن را به عنوان یک بازی دسترسی اولیه در شبکه استیم عرضه کرد. «گرین» قبلا هم تجربه ساخت بازی در سبک «بتل‌رویال» را داشته، اما عناوین قبلی هیچ‌گاه نتوانستند به موفقیتی که پاب‌جی هم‌اکنون کسب کرده، دست یابند. نقطه شروع موفقیت‌های پاب‌جی از همین بخش آغاز شد و با موج عظیمی از بازیکن‌ها که روزانه ساعت‌ها در این عنوان می‌گذراندند، سپری شد. رکورد زدن در زمینه، داشتن بازیکن یا فروش این روزها کار زیاد آسانی نیست، اما پاب‌جی تا زمان نوشتن این نقد به هر چیز غیرممکنی رسیده است! از جابجا کردن رکورد بیشترین بازیکن هم‌زمان و جلو افتادن از بازی پرطرفدار «دوتا ۲» (Dota 2) با بیش از ۲ میلیون بازیکن در یک بازه زمانی مشخص گرفته، تا فروش ۱۵ میلیون نسخه‌ای آن تنها بر روی یک پلتفرم در شبکه استیم طی شش ماه بخشی از کارهایی است که پاب‌جی موفق به انجام آن شده است. این‌جا سوال خیلی بزرگ و البته مهمی در ذهن کسانی که هنوز این عنوان را تجربه نکرده‌اند شکل می‌گیرد، چرا این بازی یک‌دفعه این‌قدر محبوب شد؟ واقعا چه لذتی دارد که روزانه این همه بازیکن وقت‌شان را در بازی صرف می‌کنند؟