کار عجیب استدیو Psyonix

استدیو Psyonix یک سیستم جدید بنام Language Ban به بازی Rocket League اضافه می کند که بازیکنانی که از کلمات رکیک استفاده می کنند بین ۲۴ تا یک هفته حتی بصورت کامل از مسابقات بن می کند.

در اکتبر سال ۲۰۰۸ عنوانی مستقل به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۳ منتشر شد. نام این عنوان Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars بود و همانطور که از نام‌ آن پیداست، با شکست روبه‌رو شد. در نقد این عنوان بسیاری از منتقدین به این نکته اشارات زیادی کردند: “فوتبال بازی کردن با ماشین اصلا سرگرم کننده نیست.” منتقدین در کنار اشکالات دیگر، پایه‌های گیم‌پلی بازی را، یعنی فوتبال با ماشین را زیر سوال بردند و تجربه آن را لذت بخش ندانستند. با این حال توسعه دهنده عنوان یعنی Psyonix ناامید نشد و بار دیگر ایده فوتبال با ماشین را، با نام Rocket League ایجاد کرد. این بار Rocket League نه‌تنها با شکست روبه‌رو نشد، بلکه تبدیل به یکی از برترین عناوین مستقل نسل هشتم شد و جوایز بسیاری را از آن خود کرد.

در فوریه سال ۲۰۱۴ استودیوی Psyonix شروع به توسعه نسخه دوم Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars کرد و البته اولین هدف آن‌ها نیز، پیدا کردن نام بهتری برای بازی بود که لااقل افراد بتوانند آن را به راحتی تلفظ کنند. به قول یکی از خبرنگاران IGN زمانی که قصد گفتن نام بازی به همکار خود را داشته، پس از اندکی تفکر به جمله “همان فوتبال با ماشین” رضایت می‌داده است!